lutego 14, 2018

Żyli długo i szczęśliwie.Znaleźć wrażliwych ludzi, którzy czują to co my, jest z pewnością największym szczęściem na ziemi. Którzy Cię rozumieją bez słów, którzy wiedzą co czujesz.
Ja znalazłam to szczęście, ale pamiętajcie, że je trzeba wciąż pielęgnować.
Nie jednego dnia, ale cały czas. Nie od okazji do okazji, ale na codzień.

To właśnie codzienność wyniszcza kontakt między ludzi, poróżnia ich. Rada jest taka, żeby we dwoje tworzyć wspólny kontakt. Czasami godzić się na to co on chce i stawiać na tym co my chcemy. Najważniejsze są kompromisy i... ZROZUMIENIE DRUGIEJ POŁOWY.
Zazwyczaj gdy dochodzi do kłótni, winne są dwie osoby. Wysłuchaj to co ma do powiedzenia druga strona i Ty pokaż co czujesz. Zawsze coś wywodzi się z czegoś. Większość kłótni tworzy się po przez brak zrozumienia. To prawda.
Dlatego w związku moim zdaniem najważniejsza jest ROZMOWA.
Trzeba:

-tłumaczyć, 
-słuchać,
-rozwiązywać zaistniałą sytuację. 
JA WIEM, ŻE :
Najłatwiej powiedzieć - kłamiesz
Najprościej - przestań.
Najwygodniej - nie ośmieszaj się.
Najdelikatniej - nie chrzań
Najtrudniej - rozumiem.

Nie udawajcie ze wszystko jest w porządku, jeżeli wcale nie jest. Mówcie o tym co czujecie ! Milczeniem nic zdziałacie. A jedynie zostawicie sprawę niewyjaśnioną, który w waszej relacji się tylko nawarstwia. Aż w końcu doprowadzi to do tzw. WYBUCHU. Wtedy "wygarniacie" sobie wszystko. A to nie o to chodzi w związku, żeby doprowadzać do takich sytuacji. Czas najwyższy na bieżąco tłumaczyć i rozmawiać na temat tego co się między Wami dzieje. Tak jak już wspominałam przy poprzednim poście, zgrywanie zimnej suki, do niczego Cię nie zaprowadzi.

Niestety, ale nie każdy jednak potrafi rozmawiać.
Mogę Wam jedynie obiecać, że warto.
Próbujcie ! Realny świat to nie jest świat ludzi idealnych. Ideały nie istnieją, zapamiętajcie to! Ale chociaż starajcie się być lepsi.


***
"Jakimi szczęściarzami są Ci, którzy mogą się przytulać do swoich ukochanych, kiedy tylko przyjdzie im na to ochota." Doceńcie to.
Ja teraz zbieram się do wyjścia z moim ukochanym. Także, życzę Wam udanego wieczoru :*


Kilka zdjęć ode mnie :


Bluzka- H&M
Futerko-Pull&Bear
Spódniczka-H&M
Torebka- Parfois


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz